
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Switching Frequency | 200 kHz to 2.2 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Topology | Buck |
| Quiescent Current | 1.7 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 517
Distributors
pcbx
Unit Price$6.06403
Ext.Price$6.06403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.06403 | $6.06403 |
| 10 | $5.27789 | $52.77890 |
| 25 | $4.93796 | $123.44900 |
| 50 | $4.61992 | $230.99600 |
| 100 | $4.32242 | $432.24200 |
| 300 | $4.21137 | $1263.41100 |
| 500 | $4.10320 | $2051.60000 |
| 1000 | $4.00348 | $4003.48000 |
